Monastyr Gonia Odigitria w Kolymbari

przez Asia
747 wyświetleń

Do Klasztoru Gonia Odigitria w Kolymbari zawitaliśmy ostatniego dnia pobytu na Krecie. Mieliśmy wylot późnym wieczorem, zaś z hotelu trzeba było się wymeldować do godz. 12:00. Zatem co tu robić?

Zorganizowaliśmy więc sobie małą objazdówkę – tym razem na wschód od Kissamos. Musieliśmy się bowiem kierować w stronę lotniska w Chanii i zorganizować sobie czas do wieczornego wylotu z Krety.

O tym zaś, co można zobaczyć w samej Chanii i w Kissamos przeczytasz w poniższych wpisach. 

Monastyr Gonia Odigitria był naszym pierwszym punktem wycieczki tego dnia.

Wstęp do klasztoru i muzeum jest płatny (kilka €). Bilet upoważnia do zwiedzenia obu miejsc. Niedaleko klasztoru znaleźliśmy niewielki, bezpłatny parking.

Znajdziemy tutaj pięknie utrzymaną kaplicę, a także muzeum z szatami liturgicznymi i księgami religijnymi. Mnie zachwycił także dziedziniec wykonany z kamiennej mozaiki.

W czasie naszego pobytu mogliśmy się przyjrzeć także kolorowym papużkom wystawionym na zewnątrz. Był to zresztą bardzo sympatyczny akcent w czasie zwiedzania monastyru.

Dziedziniec Monastyru Gonia Odigitria obsadzony jest także winoroślami. Wejścia są pomieszczeń są zaś bardzo bogato zdobione. 

Długo tu jednak nie pomarudziliśmy, gdyż czekały na nas kolejne miejsca do zobaczenia!

gonia odigitriaszaty liturgiczne gonia odigitria 2 1

Podobało się? Zainspirowałam?

Zostań proszę na dłużej - obserwuj mój profil na Facebooku. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad na blogu :-).

Skomentuj

Spodoba Ci się także