Dziękuję, że czytasz mojego bloga i chcesz się ze mną skontaktować.
Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, propozycje współpracy, napisz do mnie bezpośrednio na adres e-mail:
Wszystkie zdjęcia publikowane na blogu pochodzą z prywatnego archiwum i są autorstwa mojego lub mojego towarzysza podróży (o ile nie zostało wyraźnie wskazane inne źródło pochodzenia zdjęcia).
Jeśli któreś ze zdjęć przypadło Ci do gustu na tyle, że chciałbyś je otrzymać w formie elektronicznej (np. w większej rozdzielczości), odezwij się.
Dziękuję Ci, że czytasz, komentujesz i jesteś ze mną.
Teraz Twoja kolej! Doceń i wesprzyj moją pracę poprzez polubienie bloga lub zapisanie się na Newsletter. Tylko tyle, a dla mnie aż tyle. Znajdziesz mnie także na Instagramie i na moim kanale na YouTube.
Jeśli natomiast masz jakieś pytania związane z opisanymi podróżami, nie wahaj się do mnie napisać.
Ostatnie posty

Szklarska Poręba i okolice – 7 szlaków z wózkiem
Szklarska Poręba obfituje w mnogość szlaków. Niestety, większość z nich nie jest dostępna dla wózków dziecięcych. Znaleźliśmy jednak kilka z nich, które pokonacie z wózkiem dziecięcym. Jeśli brakuje Wam gór i chcecie wybrać się na górski spacer z dzieckiem, to jest to wpis dla Was. Opisane szlaki cechuje różny stopień trudności, ale przejście większości z nich nie stanowi żadnego wyzwania.

Zamek Księcia Henryka w Marczycach
Ukryty w niewielkim lesie między Marczycami, Sosnówką i Staniszowem Zamek Księcia Henryka to świetne miejsce widokowe do podziwiania niemal całych Karkonoszy – od Śnieżki po Śnieżne Kotły i Szrenicę. Widać stąd także m.in. Zbiornik Sosnówka, którego niezmącone lustro wody wspaniale kontrastuje z okolicznymi miejscowościami. Wybierając trasę spacerową z Sosnówki, dotrzecie tu nawet z wózkiem dziecięcym. Warto poznać także romantyczną legendę o zwaśnionych rodach.

Twierdza Klis – klucz Dalmacji
Zamek Klis, zwany także Twierdzą Klis, to miejsce, którego nie sposób pominąć będąc w chorwackim Splicie. Ze Splitu dojedziecie tu bowiem w ok. 15 minut, a widoki z Twierdzy wynagrodzą Wam nieco utrudniony wjazd. Do Zamku prowadzi bowiem początkowo dość wąska droga (ach te dalmackie drogi!). Jakby tego było mało, aby na nią wjechać, musicie skręcić z głównej drogi prawie o 180 stopni…ale dla tych cudownych widoków zdecydowanie warto!

Trzy Korony ze Sromowiec Niżnych
Niewielka wieś Sromowce Niżne położona nad malowniczym Dunajcem, leży jednocześnie u stóp Masywu Trzy Korony. To właśnie stąd rozpościera się najładniejszy widok na ten wyjątkowy symbol Pienin. Widać stąd bardzo dobrze, skąd wzięła się nazwa masywu. Przypomina on bowiem skalną koronę.